Ümit Yilmaz Güncel Bilgi Paylaşım Bloğu

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir

Normal Yumurtanın Vücudumuza olan faydasını söylememize gerek yok aslında bunu bir çoğumuz biliyoruz. Yumurtanın beyazında Protein bulunmaktadır. Protein denildiğinde ise Et, Süt Ve Yumurta diye başlıca sıralanır. Peki Bıldırcın Yumurtası Nedir ? Ne işe yarar , ve besin değerleri nelerdir ?
Hayvansal Protein olarak açıklanan Yumurtada bulunan değerlerin neredeyse 10 katı bulunan Bıldırcın Yumurtasın’ın özellikle küçük yaştaki çocukların beyin gelişimde faydalı olacağı yönünde haberler vardır. Çocukların beyin gelişimi haricinde bedensel ve özellikle bağışıklık sisteminin güçlenmesi yönünde oldukça etkilidir. Çocukların gelişiminde bağışıklığın büyük önemi vardır. Eğer bağışıklık sistemleri güçlü olursa bir çok hastalığa yakalanmadan gelişimini sağlarlar. Grip, Nezle ve Bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında bıldırcın yumurtası tüketilerek kısa sürede kurtulduğu gözlemlenmiştir.
bildircin_yumurtasi-300x240
Bıldırcın yumurtası normal tavuk yumurtasına göre 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein ihtiva ediyor. Tüketilen kişilerde Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları yaşana kişiler için tabii bir antibiyotik olması, lezzeti, salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özelliklerinden biridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şeyi yani kaynatma, kırma, salatası vs buna benzer bir çok pişirmeyi bıldırcın yumurtasında yaparak tüketebilirsiniz.
5 Bıldırcın Yumurtası 1 Adet TAVUK yumurtasına eşittir. İçerik olarak Bıldırcın Yumartasının Besin Değeri Daha Fazladır.
5 kat fazla fosfor ,
8 kat fazla demir ,
6 kat fazla B1 ,
15 kat fazla B2 vitamini ,
9 kat fazla protein içermektedir .

Kategori: Sağlık

Benzer Konular

Yeni Doğan Bebeklerde Karşılaşılabilecek Hastalıklar

Yeni Doğan Bebeklerde Karşılaşılabilecek Hastalıklar

Doğumdan sonraki ilk bir aya yeni doğan denir. Bebeğinize kavuşmanın sevinci, beraberinde sizi paniğe sokabilecek...

Yüksek Tansiyon Nedenleri Nelerdir

Yüksek Tansiyon Nedenleri Nelerdir

Yüksek tansiyon, bir diğer adıyla hipertansiyon, kan basıncının olması gereken değerlerden yüksek olmasına verilen addır....

Yağlı Ciltler İçin Evde Yapılacak Cilt Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Evde Yapılacak Cilt Maskeleri

Her cilt tipi ayrı bir bakım istemektedir. Kuru olan bir cilt için kullanılan maske ile...

Hangi Hastalıklar Kilo Aldırır

Hangi Hastalıklar Kilo Aldırır

Son zamanlarda fazla kilo almaya başladıysanız ve buna bir türlü anlam veremiyorsanız, biran önce bir...

Gripten Korunma Yolları

Gripten Korunma Yolları

Grip hastalığı, influenza virüsünün neden olduğu bir hastalıktır. Son derece bulaşıcıdır. Özellikle yeterli havalandırmanın sağlanamadığı...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Yukarı