Ümit Yilmaz Güncel Bilgi Paylaşım Bloğu

Yağlı Ciltler İçin Evde Yapılacak Cilt Maskeleri

Her cilt tipi ayrı bir bakım istemektedir. Kuru olan bir cilt için kullanılan maske ile yağlı olan bir cilt için kullanılan maske birbirinden tamamen farklı olmalıdır. Daha etkili ve verimli bir sonuç almak için her gördüğünüz ve duyduğunuz maskeyi yapmayın, kendi cilt tipinize uyan maskeyi yapın.

 

kil_maskesi-272x300
Yağlı Ciltler İçin Uygun Maskeler Nelerdir?
1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve yeteri kadar sütü bir kap içerisinde karıştırın. İyice karıştığına emin olduğunuzda bir fırça yardımı ile yüzünüze ve boynunuza sürün. Maskenin vaktini cildinizde kuruma süresi belirleyecek. Maske yüzünüzde kuruduğu zaman yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yüzde oluşan sivilce ve akneler için oldukça etkili bir maskedir.
Kilin faydaları saymakla bitmez. Yağlı ciltler için kil maskesi çok uygundur. Kil maskesi malzemeleri; 2 tatlı kaşığı su, 1 tatlı kaşığı toz şeker, 2 yemek kaşığı maya ve 3 yemek kaşığı maya. Mayanın suda çözülmesi için su ile mayayı karıştırın. Daha sonra bütün malzemeleri karıştırın. Bu maskeyi cildinize uygulamadan önce 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. Yarım saat boyunca bekleyin ve daha sonra ılık su ile yıkayın.
Yağlı ciltle için uygun ve pratik olan bir diğer maskede domates ve kil maskesidir. 1 yemek kaşığı domates suyunu ve 1 yemek kaşığı kili karıştırın. Yüzünüze eşit bir şekilde dikkatlice sürün. Kil çok kısa bir süre içerisinde kuruyacaktır. Kil kuruduktan sonra yüzünüzü temizleyin. Hem pratik olması hem de etkili olması ile yağlı cilde sahip olanlar bu maskeyi kullanabilirler. Hafta da 1 ya da 2 kere uygulayacağınız bu maske ile çok kısa sürede cildiniz dengelenecektir.

Kategori: Sağlık

Benzer Konular

Yeni Doğan Bebeklerde Karşılaşılabilecek Hastalıklar

Yeni Doğan Bebeklerde Karşılaşılabilecek Hastalıklar

Doğumdan sonraki ilk bir aya yeni doğan denir. Bebeğinize kavuşmanın sevinci, beraberinde sizi paniğe sokabilecek...

Yüksek Tansiyon Nedenleri Nelerdir

Yüksek Tansiyon Nedenleri Nelerdir

Yüksek tansiyon, bir diğer adıyla hipertansiyon, kan basıncının olması gereken değerlerden yüksek olmasına verilen addır....

Hangi Hastalıklar Kilo Aldırır

Hangi Hastalıklar Kilo Aldırır

Son zamanlarda fazla kilo almaya başladıysanız ve buna bir türlü anlam veremiyorsanız, biran önce bir...

Gripten Korunma Yolları

Gripten Korunma Yolları

Grip hastalığı, influenza virüsünün neden olduğu bir hastalıktır. Son derece bulaşıcıdır. Özellikle yeterli havalandırmanın sağlanamadığı...

Migren Tedavisi

Migren Tedavisi

Migren hastalığı yarım baş ağrısı ile karakterize bir ağrıdır. Migrenin türüne göre bulantı ve kusma...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Yukarı